Samuelio Bako muziejus (Naugarduko g. 10) kviečia į Varšuvos geto muziejaus parodą „Gyvųjų miestas / mirusiųjų miestas“, atgaivinančią Varšuvos gete kalintų žmonių atminimą.
Fotografas Robertas Wilczyńskis dvigubos ekspozicijos technika susieja dabartinės Varšuvos vaizdus ir archyvines Varšuvos geto kalinių nuotraukas, taip sugrąžindamas to tarpsnio dramatizmą.
„Fotografas siekia parodyti, kad tie žmonės ir šiandien tebėra miesto atminties dalis, kad moderni Varšuva iškilo rajone, kuris nebeegzistuoja – jo istorija baigėsi nepaprastai dramatiškai“, – sako Varšuvos geto muziejaus kuratorius menotyrininkas Pawelas Freusas.
Fotografijas papildo dokumentiniai tekstai iš dienoraščių, prisiminimų ir kitų šaltinių, jie atskleidžia 1940–1942 metų Varšuvos geto gyventojų kasdienybę, kančią ir žūtį.
Paroda buvo eksponuota Briuselyje, Diuseldorfe, Lisabonoje, dažniausiai ant sienų, juosiančių Lenkijos diplomatines atstovybes. Be Varšuvos, Vilnius kol kas yra vienintelis Vidurio / Šiaurės Europos miestas, pasitinkantis Lenkijos instituto atvežamą parodą.
Paroda „Gyvųjų miestas / mirusiųjų miestas“ yra pirmasis renginys iš ciklo, kuriuo Vilniaus Gaono žydų muziejus mini rugsėjo 23-iąją, Vilniaus geto antinacistinio pasipriešinimo ir likvidavimo 80 metų sukaktį. Paroda veiks iki gruodžio vidurio.
Iliustracijos: „Gyvųjų miestas / mirusiųjų miestas“, Roberto Wilczyńskio nuotr.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.