TELETILTAS SUJUNGĖ SAMUELIO BAKO MUZIEJŲ IR DAILININKO STUDIJĄ BOSTONE

Publikuota: 2018-02-05
Paskutinį sausio vakarą Samuelio Bako muziejuje įvyko neeilinis renginys – Vilniuje įsikūrusį muziejų teletiltas sujungė su Samuelio Bako studija Bostone.

Susitikimas prasidėjo trumpa ekskursija po muziejų, kurią pravedė jo vadovė Ieva Šadzevičienė. Tuomet ekskursijos dalyviai jaukiai įsitaisė vienoje iš muziejaus erdvių ir virtualiai nukeliavo į garsiojo dailininko studiją Bostone, kur jų jau laukė pats S. Bakas.

Pasiteirautas, ką šiuo metu tapo, S. Bakas atskleidė dirbantis ties žvakėms skirta paveikslų serija.

„Daugeliui žydų žvakės asocijuojasi su šabu, tačiau žvakė – ne tik žydiškas simbolis. Tai ir atminties simbolis, ir galimybė sekti prabėgantį laiką. Žvakė taip pat gali atspindėti žmogų – juk galiausiai visi sudegame kaip žvakės“, – kalbėjo kūrėjas.

Muziejaus lankytojai taip pat domėjosi, kur prieš karą gyveno dailininko seneliai, ar S. Bakas gali ką nors pasakyti lietuviškai, ar jam nebuvo sunku sugrįžti į Vilnių, vaikščioti po senas gatveles buvusio geto teritorijoje.

Kitas virtualus susitikimas su garsiuoju dailininku įvyks ankstyvą pavasarį – kviečiame sekti naujienas muziejaus interneto svetainėje www.jmuseum.lt bei Feisbuke ir prisijungti!

Ekskursijos ir susitikimo su S. Baku akimirkos. Paulius Račiūno nuotraukos.