Neįgaliems  Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus
Valstybės biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi VĮ „Registrų centras“
Įstaigos kodas 190757374
Naugarduko g. 10/2, LT 01309, Vilnius
Tel: (85) 231 2357
Faks: (85) 231 2358
El. paštas: muziejus@jmuseum.lt
A. s. : LT347044060001122261, AB SEB bankas
Nėra PVM mokėtojas
APIE MUZIEJŲ
DOKUMENTAI
KONTAKTAI
PATALPŲ NUOMA
ISTORINIAI TYRIMAI
EKSPOZICIJOS
VEIKIANČIOS PARODOS
VIRTUALIOS PARODOS
KILNOJAMOS PARODOS
ŽYDŲ GELBĖTOJŲ CEREMONIJOS
EDUKACIJA
LEIDINIAI
Publikacijos internete
ĮVYKIŲ ARCHYVAS
NUORODOS
PARAMA
MUZIEJUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE
MŪSŲ PARTNERIAI
LASARAS SEGALLAS: NUO VILNIAUS IKI SAN PAULO

(2010 09 06 – 2010 11 26)

2010 m. rugsėjo 6 d. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre atidaryta žymaus Vilniuje gimusio litvakų dailininko modernisto, savo kūryboje apjungusio kubizmą, futurizmą ir ekspresionizmą, Lasaro Segallo (1891–1957) grafikos darbų paroda „Lasaras Segallas: nuo Vilniaus iki San Paulo“.

Chrestomatiniai Lasaro Segallo grafikos darbai į Vilnių atkeliavo iš Judaizmo istorijos ir meno muziejaus Paryžiuje (Musée d’art et d’histoire du Judaïsme Paris). Tarp jų ir litografijos iš 1922 m. Vokietijoje pristatyto albumo „Prisiminimai apie Vilnių, 1917“ („Erinnerung an Wilna, 1917“).

1891 m. gimęs Vilniuje, tuo laiku okupuotame carinės Rusijos, religingoje torų perrašinėtojo Abelio Segallo ir Estheros Ghodes Glaser šeimoje, L.Segallas savo talentą atrado Vakarų Europoje,  Vokietijoje, Prancūzijoje, ir Pietų Amerikoje, Brazilijoje. Jau studijuodamas Drezdeno dailės akademijoje, įsiliejo į 1905 m. žymaus modernisto E. L. Kirchnerio įkurtą ekspresionistų grupę „Die Brucke“ („Tiltas“). „Tilto“ nariai žavėjosi Afrikos skulptūra, primityvizmu, intuityvia, spontaniška kūryba. Laikui bėgant L.Segallas išsiugdė savitą modernistinį stilių, apjungiantį kubizmą, futurizmą ir melancholišką ekspresionizmą. Mario de Andrade (1893-1945), žymus brazilų rašytojas ir meno kritikas taip apibūdino litvakų dailininko kūrybą: „L. Segallas sugeria į save jį supantį pasaulį. Jo kūriniuose vaizduojami veidai spinduliuoja gilų archajišką grožį. Nesvarbu, ar jis tapytų medituojantį rabiną, ar indėnę moterį, dailininko rankose jie virsta Žmonija ir ją įkūnijančia paslaptimi.“ 

Segall

SEGALL Lasar (1891 – 1957).
Klajoklės II. 1920
Japoniškasis popierius, medžio raižinys
Judaizmo meno ir istorijos muziejus, Paryžius

segalas4

Akimirka iš parodos atidarymo.

 

Dailininko personalinės parodos surengtos visame pasaulyje, o 1967 m. San Paule įkurtas Lasaro Segallo modernaus meno muziejus. Pagaliau, 2010 m. rudenį, L.Segallo darbai trims mėnesiams, lyg atkartodami paties autoriaus klajones, aplanko Vilnių, jo vaikystės miestą, nubraukdami istorijos dulkes nuo nepelnytai gimtinėje primiršto, o pasaulyje pripažinto modernisto kūrybinio paveikslo.

Parodą „Lasaras Segallas: nuo Vilniaus iki San Paulo“ VVGŽM Tolerancijos centras pristatė kartu su Prancūzų kultūros centru Vilniuje ir Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijoje.

 segalas1

Tolerancijos centro vadovė, parodos kuratorė, Ieva Šadzevičienė, Prancūzijos ambasados Vilniuje chargé d’affairs p.Phillipe Seigneurin, Judaistikos meno ir istorijos muziejaus Paryžiuje įkūrėjas p. Claude Gérard Marcus.

 segalas2

Prancūzų kultūros centro direktorius p.Pascal Hanse, TC vadovė Ieva Šadzevičienė, Prancūzijos ambasados kultrūos etaché p.Audelin Chappuis, Judaistikos meno ir istorijos muziejaus Paryžiuje įkūrėjas p. Claude Gérard Marcus, Prancūzijos ambasados Vilniuje chargé d’affairs p.Phillipe Seigneurin.

 Parodos atidarymo metu sveikinimo žodį tarė  Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius J.Markas Zingeris, Prancūzijos Respublikos ambasados Vilniuje charge d‘affairs p.Phillipe Seigneurin ir garbingas svečias iš Prancūzijos, Judaistikos meno ir istorijos muziejaus įkūrėjas, p.Claude Gerard Marcus. M.Zingeris džiaugėsi muziejuje sėkmingai įgyvendinamais tarptautiniais projektais, kurių dėka Lietuvos žmonės ir šalies svečiai gali susipažinti su pasaulyje žinomų litvakų dailininkų kūryba. Ph.Seigneurin savo kalboje pabrėžė, jog Prancūzijos ambasada ir Prancūzų kultūros centras Vilniuje vertina kartu su VVGŽM Tolerancijos centru įgyvendinamus bendrus kultūrinius projektus. C.G.Marcus susirinkusius svečius pasveikino savo ir Judaistikos meno ir istorijos muziejaus direktorės, p.Laurence Sigal, vardu bei pabrėžė, jog tikisi ateityje surengti dar ne vieną bendrą tarptautinę parodą.  

 segalas3

Judaistikos meno ir istorijos muziejaus Paryžiuje įkūrėjas p. Claude Gérard Marcus, Prancūzijos ambasados Vilniuje chargé d’affairs p.Phillipe Seigneurin, p. Irena Zingerienė, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius, p.Markas Zingeris.

 Parodos atidaryme dalyvavo Prancūzų kultūros centro direktorius p.Pascal Hanse, Prancūzijos ambasados kultūros atašė ir Prancūzų kultūros centro direktoriaus pavaduotojas p.Audelin Chappuis, Italų kultūros instituto direktorė p.Stefania Del Bravo, Didžiosios Britanijos ambasadorius p.Simon Butt, Portugalijos ambasadorius, p. Joao Manuel da Cruz da Silva Leitao, Čekijos Respublikos ambasados Misijos vadovo pavaduotoja p.Martina Heranova, Turkijos Respublikos antroji sekretorė p. Seyda Hanbay, Lenkijos instituto projektų koordinatorė p.Barbara Olševska ir kiti garbūs svečiai.  

Nuotraukos Aistės Viršulytės

 

Informacija atnaujinta: 10/1/2010
Informacija
2017.01.30

KAINORAŠTIS

***

 

Dėl ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų muziejaus padaliniuose  prašome susisiekti iš anksto: tel.  tel. 8 663 53322,  
el. p. muziejus@jmuseum.lt

***
Tolerancijos centro darbo laikas:
pirmadienį – ketvirtadienį 10–18 val.,
penktadienį 10–16 val.,
šeštadienį nedirbame,
sekmadienį 10–16 val.

***

Holokausto ekspozicijos darbo laikas:
pirmadienį–ketvirtadienį 9–17 val.,
penktadienį 9–16
val.,
šeštadienį nedirbame,
sekmadienį 10–16
val.

Edukacinė programa Holokausto ekspozicijoje 
(Pamėnkalnio g. 12)

Programa skirta 7–12 klasėms
Edukacinės programos
kaina
1,00 € mokiniui
Informacija ir rezervavimas:
tel. (8 5) 212 7083,

el. paštas
jewishmuseum@jmuseum.lt

 ***

Panerių memorialas:
Nuo spalio iki gegužės mėn. muziejus atidaromas pagal pageidavimą
Pirmadienį nedirbame,

antradienį–sekmadienį 9–17 val.

***

Jei norite užsakyti ekskursiją Panerių memoriale,
susisiekite tel. +370 699 90 384 arba elektroniniu paštu mantas.siksnianas@jmuseum.lt
likus bent dienai iki planuojamos ekskursijos

***
Kviečiame aplankyti nuolatines ekspozicijas Tolerancijos centre:

Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa

Žydų gyvenimas Lietuvoje

Dingęs pasaulis

 Sunaikinto litvakiškojo pasaulio ženklai
Gerardo Bagdonavičiaus kūryboje

***

VVGŽM bibliotekos darbo laikas:
I – 11-15 val.
III – 11-15 val.
V – 11 – 15 val.
II ir IV skaitytojai neaptarnaujami.
Tel. (8 5) 261 3128,
+370 652 70179

***

DU PROCENTUS PAJAMŲ MOKESČIO SKIRKITE MUZIEJUI
Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejui ir taip paremkite jo veiklą.
Daugiau informacijos

 


 

 


 

 

© Penki Kontinentai 2006. Visos teisės saugomos.