Neįgaliems  Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus
Valstybės biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi VĮ „Registrų centras“
Įstaigos kodas 190757374
Naugarduko g. 10/2, LT 01309, Vilnius
Tel: (85) 231 2357
Faks: (85) 231 2358
El. paštas: muziejus@jmuseum.lt
A. s. : LT347044060001122261, AB SEB bankas
Nėra PVM mokėtojas
APIE MUZIEJŲ
DOKUMENTAI
KONTAKTAI
PATALPŲ NUOMA
ISTORINIAI TYRIMAI
EKSPOZICIJOS
VEIKIANČIOS PARODOS
VIRTUALIOS PARODOS
KILNOJAMOS PARODOS
ŽYDŲ GELBĖTOJŲ CEREMONIJOS
EDUKACIJA
LEIDINIAI
Publikacijos internete
ĮVYKIŲ ARCHYVAS
NUORODOS
PARAMA
MUZIEJUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE
MŪSŲ PARTNERIAI
"Holokausto Europoje istorija, žmogaus teisės ir tolerancija šiandien"

2010 m. lapkričio 29 d. įvyko seminaro dėstytojams „Holokausto Europoje istorija, žmogaus teisės ir tolerancija šiandien“ atidarymas. Jo metu susirinkusius dalyvius ir svečius pasveikino JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse, Stephen Feinberg iš JAV Holokausto memorialinio muziejaus Vašingtone, Rabbi Andrew Baker, ESBO pirmininko asmeninis atstovas kovos su antisemitizmu klausimais bei Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris. 

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris, Jungtinių valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse, Vašingtono Holokausto memorialinio muziejaus specialusis asistentas edukacinėms programoms Stephenas Feinbergas, Amerikos žydų ko 

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris, Jungtinių valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse, Vašingtono Holokausto memorialinio muziejaus specialusis asistentas edukacinėms programoms Stephenas Feinbergas, Amerikos žydų komiteto tarptautinių reikalų direktorius Andrew Bakeris seminaro atidarymo metu

Nuotraukų autorius - Aleksandras Balčiūnas

JAV Ambasadorės Lietuvoje Anne E. Derse sveikinimo kalba:

Ponios ir ponai, gerbiami svečiai,

Džiaugiuosi galėdama jus pasveikinti atvykusius į aukštųjų mokyklų dėstytojams skirtą seminarą „Holokausto Europoje istorija, žmogaus teisės ir tolerancija šiandien". Šis seminaras yra pirmasis iš trijų 2010-2012 metais šia tema planuojamų rengti seminarų.

Visų pirma norėčiau padėkoti organizacijoms, kurių bendradarbiavimo dėka šie seminarai vyksta: JAV Holokausto memorialiniam muziejui, Holokausto švietimo, atminties ir tyrimo tarptautinio bendradarbiavimo darbo grupei, Valstybiniam Vilniaus Gaono žydų muziejui, Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijai ir Tarptautinei komisijai nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Taip pat norėčiau padėkoti visiems pranešėjams ir moderatoriams (kai kurie jų atvyko iš labai toli), maloniai sutikusiems skirti savo laiką bei dalintis didžiule patirtimi, remiant šią svarbią iniciatyvą.

Tačiau didžiausią padėką norėčiau išreikšti aukštųjų mokyklų dėstytojams - seminaro dalyviams, paskyrusiems savaitę savo brangaus laiko ypatingai įtemptu darbo metu, kad praplėstų žinias apie Holokausto istorijos Europoje mokymą ir jos įtaką žmogaus teisėms ir tolerancijai šiandien. Mes labai vertiname jūsų susidomėjimą dalyvauti šiame seminare ir tokiu būdu rodomą įsipareigojimą puoselėti pagrindines demokratinės visuomenės vertybes: toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms.

Šiandien mes visi esame čia, nes būdami laisvų ir demokratinių valstybių piliečiais jaučiame atsakomybę ginti bei puoselėti šias vertybes. Deja, kaip žinome, neretai mums nepavyksta to padaryti. Nerasime geresnio pavyzdžio - tragiškesnio, pražūtingesnio pavyzdžio - nei Holokaustas. Tai buvo gerai apgalvota, valstybės remiama kampanija išnaikinti visą tautą. Šios neapykanta grįstos ideologijos rezultatas - 60 milijonų žydų ir kitų žmonių mirčių.

Kodėl ir kaip įvyko Holokaustas? Ko ir kaip mes galime išmokyti ateities lyderius ir mūsų šalių piliečius, kad tai niekuomet nepasikartotų? Tai yra pagrindiniai šio seminaro klausimai. Tikiuosi, kad ši savaitė bus informatyvi ir naudinga. Nekantrauju, pasibaigus seminarui, išgirsti jūsų vertinimus bei įspūdžius.

Visiems linkiu sėkmės ir dar kartą dėkoju jums už dalyvavimą. Gero ir įdomaus seminaro!

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktoriaus Marko Zingerio sveikinimo kalba:

Jūsų Ekselencija Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadore Anna Derse,

Jūsų Ekselencijos ambasadoriai,

Gerbiami Seimo nariai ir valstybės pareigūnai,

Mieli Švietimo apie Holokaustą programos dalyviai

Ponios ir ponai

Šis muziejus, kaip žinoma, yra buvęs Žydų dramos teatras.

Deja, istorinė drama yra tai, kad ne vien tik Lietuvos žydų teatro, bet ir pačių žydų, ypač anų, prieškario žydų ir jų palikuonių, Lietuvoje beveik nebėra.

Šis Muziejus liko kone vienintele vieta, kur galima akis į akį susitikti su jų daugiaamže istorija.

Lietuvos žydų istorija tai ir daugelio JAV, ir Izraelio, ir kitų šalių piliečių praeitis.

Be to Lietuvos žydų istorija, Europos žydų istorija yra ne tik praeitis, bet ir dabartis.

Akivaizdu, kad tai ne vien ne tik pačių žydų, bet ir Europos, ir Lietuvos, net, iš dalies, Rusijos ir Amerikos istorija.

Gal ir dėl to Holokausto Lietuvoje temos dažnai tampa politinių manipuliacijų objektu.  Komentarai apie Holokaustą lietuviškame internete yra itin gausūs, ir visiems žinoma yra tai, kad tarp jų pasitaiko nemaža pritvinkusių tulžingos neapykantos ir Holokausto aukoms, ir jų palikuonims. Holokausto iškraipymai, nutylėjimai, neargumentuotos interpretacijos sukelia Lietuvoje ir pasaulyje karštas diskusijas. Manau, kad mūsų užduotis šiandien yra tai, kad šiose diskusijose dalyvautų svarus istorikų balsas ir kad Lietuvos viešoji erdvė nebūtų užleista neapykantos kurstytojams.

Jeigu mes neužimsime šios pozicijos viešose diskusijose, mus išstums Holokausto neigėjai, iškraipytojai ir Lietuvoje rasis daugiau vaisingos dirvos nepakantumo ideologijoms. Todėl ypač svarbu, kaip  Holokausto istoriją įsisavina ir mokytojai, ir mokiniai.  Tikiu, kad šis projektas prisidės ir prie žmoniškesnės visuomenės ugdymo Lietuvoje

Juk nepaisant to, kad Lietuvoje įgyvendinamos reikšmingos švietimo iniciatyvos, tokios, kaip Prezidentinė istorinių tyrimų komisija, kaip Atminties namai, žiūrėk, ir vėl viešojoje erdvėje ima vyrauti profaniški balsai, lyg nebūtų nueita tam tikro švietimo kelio nuo naujosios Nepriklausomybės atgavimo laikų.

Ar istorikai ir akademikai, švietėjai ir mokytojai gali tarpusavyje

tvirčiau sutarti bent dėl pamatinių tiesų istorinio veiksmo, per trejus metus sunaikinusio civilizaciją, gyvavusią 600 metų Lietuvoje ir veik du tūkstančius metų Europoje?

Tikiuosi, kad mes su jumis imamės naudingos, nors gal ir kiek pavėluotos iniciatyvos.

To reikalauja ne tik būtinumas Lietuvai turėti kompetentingus istorijos dėstytojus ir mokytojus, bet ir pati Panerių tyla: iš tų pušų ošimo išauga klausimas, ar Lietuva galų gale suprato, kas iš tikrųjų įvyko ir kokias tai turi pasekmes ligi šiolei.

Tikiu, kad šie užsiėmimai gali praturtinti jūsų žinias, suteikti peno jūsų apmąstymams – jums kaip asmenims, jums kaip profesionalams.

Leiskite man tikėtis, kad pavasarinei ateinančių metų sesijai besibaigiant  seminaro dalyviai informuos Tolerancijos centrą, internetu ar kitaip, kaip jiems sekėsi pritaikyti seminaro metu įgytas žinias jūsų vedamiems užsiėmimams.

Nuoširdžiai dėkoju partneriams iš JAV ambasados ir mano kolegoms muziejininkams, visiems, parėmusiems, parengusiems ir įgyvendinantiems šį projektą.

Linkiu įdomaus ir prasmingo darbo.

 

Informacija atnaujinta: 11/26/2010
Informacija
2017.01.30

KAINORAŠTIS

***

 

Dėl ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų muziejaus padaliniuose  prašome susisiekti iš anksto: tel.  tel. 8 663 53322,  
el. p. muziejus@jmuseum.lt

***
Tolerancijos centro darbo laikas:
pirmadienį – ketvirtadienį 10–18 val.,
penktadienį 10–16 val.,
šeštadienį nedirbame,
sekmadienį 10–16 val.

***

Holokausto ekspozicijos darbo laikas:
pirmadienį–ketvirtadienį 9–17 val.,
penktadienį 9–16
val.,
šeštadienį nedirbame,
sekmadienį 10–16
val.

Edukacinė programa Holokausto ekspozicijoje 
(Pamėnkalnio g. 12)

Programa skirta 7–12 klasėms
Edukacinės programos
kaina
1,00 € mokiniui
Informacija ir rezervavimas:
tel. (8 5) 212 7083,

el. paštas
jewishmuseum@jmuseum.lt

 ***

Panerių memorialas:
Nuo spalio iki gegužės mėn. muziejus atidaromas pagal pageidavimą
Pirmadienį nedirbame,

antradienį–sekmadienį 9–17 val.

***

Jei norite užsakyti ekskursiją Panerių memoriale,
susisiekite tel. +370 699 90 384 arba elektroniniu paštu mantas.siksnianas@jmuseum.lt
likus bent dienai iki planuojamos ekskursijos

***
Kviečiame aplankyti nuolatines ekspozicijas Tolerancijos centre:

Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa

Žydų gyvenimas Lietuvoje

Dingęs pasaulis

 Sunaikinto litvakiškojo pasaulio ženklai
Gerardo Bagdonavičiaus kūryboje

***

VVGŽM bibliotekos darbo laikas:
I – 11-15 val.
III – 11-15 val.
V – 11 – 15 val.
II ir IV skaitytojai neaptarnaujami.
Tel. (8 5) 261 3128,
+370 652 70179

***

DU PROCENTUS PAJAMŲ MOKESČIO SKIRKITE MUZIEJUI
Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejui ir taip paremkite jo veiklą.
Daugiau informacijos

 


 

 


 

 

© Penki Kontinentai 2006. Visos teisės saugomos.