0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Žydų istorija

 
Edukacinio užsiėmimo „Žydų istorijos puslapiais: Tolerancija ir aš“, skirto visoms amžiaus grupėms, metu ekspozicijose pristatomi esminiai žydų istorijos Lietuvoje, kultūros ir religijos aspektai: įsikūrimas ir gyvenimas LDK; žydų kultūrinė ir religinė tradicija; žydų dalyvavimas Lietuvos nepriklausomybės kovose; visuomenėje vyravę stereotipai ir jų ištakos; Holokaustas, žydų pasipriešinimas ir gelbėtojai. Užsiėmimo metu naudojamos dinamiškos, bendradarbiauti skatinančios žaidybinės užduotys tolerancijos tema. Mokytojams pageidaujant, dalyviai papildo Tolerancijos principų deklaraciją savo įžvalgomis.

„Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ yra skirtas 7–12 klasių moksleiviams. Šio užsiėmimo tikslas – supažindinti su II pasaulinio karo metu Lietuvoje vykusiais įvykiais, Holokausto bruožais šiame regione pasitelkiant autentiškus dokumentus, liudijimus, persekiotų ir stebuklingą išsigelbėjimą patyrusių vaikų pasakojimus. Dalyviai apsilanko ekspozicijoje „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“, supažįsta su istoriniu kontekstu ir kolegialiai dirba su unikalia medžiaga – autentiškais dokumentais ir pasakojimais. Šį užsiėmimą mielai renkasi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai tuo metu, kai moksleiviai pagal programą skaito Anos Frank dienoraštį. Esant poreikiui užsiėmimą papildome rašytojo Icchoko Mero istorija.
 
Edukacinio susitikimo „Vilniaus Gaonas – žydų išminčius, litvakų dvasinis lyderis“ metu bus pristatyti įdomiausi Elijahu ben Šlomo Zalmano (Vilniaus Gaono) biografijos faktai, jo kelionės ir neišsipildžiusi svajonė išvykti į Izraelio žemę, draugystė su grafu Potockiu (Abrahamu ben Abrahamu), kova prieš chasidizmą, ypatingas požiūris į Toros ir kabalos studijas ir įtaka religinėms apeigoms, vaikų auklėjimo sistemos pagrindai, asmenybės tobulinimo metodai.
 

Edukacinio susitikimo „Litvakai, Vilniaus Gaono pasekėjai, ir chasidai – vienybė ar opozicija?“ dalyviai sužinos apie chasidizmo ištakas ir prielaidas, dvi Toros studijų mokyklas ir keturis Toros supratimo lygius. Kalbėsime apie tai, kas svarbiau – jausmai ar protas, kas buvo pirmieji kabalistai, ar kabala prieinama paprastiems žmonėms. Prisiminsime Vilniaus Gaono kovą prieš chasidizmą ir aptarsime, ar šiandien tebeegzistuoja konfliktas tarp chasidų ir jų priešininkų.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti