0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Šeimoms ir mažiausiems lankytojams

 
,,Šeimos sekmadienis“ – tai mažiausiems muziejaus lankytojams skirti teminiai susitikimai, organizuojami kiekvieną mėnesį. Laukiame tėvelių, senelių, broliukų ir sesučių, į muziejų palydėsiančių smalsius jaunuosius lankytojus.
 
Jei turite klausimų, norite prisijungti ar sužinoti, kada vyks „Šeimos sekmadienis“ ir kokia bus artimiausio mėnesio tema, maloniai kviečiame kreiptis į muziejininkę edukatorę Jurgitą Jackevičiūtę el. paštu jurgita.jackeviciute@jmuseum.lt tel. nr. +370 65577612.
 
Užsiėmimai, kuriuos gali užsisakyti šeimos ar draugų grupelės su mažiausiais lankytojais jiems patogiu metu:
 
Užsiėmimo „Pažintis su sinagogomis“ metu dalyviai sužino, kaip vadinasi žydų maldos namai, kiek Lietuvoje buvo ir tebėra išlikusių sinagogų, kokios pagrindinės šio pastato dalys ir jų paskirtis, kuo ypatinga žydų maldos namų puošyba, kurioje sinagogos vietoje laikoma Tora, kaip ji skaitoma ir kodėl vyrai sinagogoje meldžiasi apsisiautę talitu, o galvas prisidengia kipomis. Susitikimo pabaigoje atsižvelgiant į dalyvių amžių pasitelkiamos meninės priemonės, kad dalyviai geriau suprastų, kaip buvo statomos sinagogos Lietuvoje. 
 
,,Vaikystės knyga“ (dirbtuvės mažiausiems Samuelio Bako muziejuje)
Susitikimo metu pristatomi svarbiausi Vilniuje gimusio dailininko Samuelio Bako biografijos faktai, daugiausiai dėmesio skiriant vaikystės patirtims ir  Vilniaus gete dovanų gautai knygai ,,Pinkas“  Antroje užsiėmimo dalyje mažieji lankytojai pasigamins savo knygelę, kurioje ateityje galės nupiešti arba užrašyti tai, kas jiems bus svarbu. Užsiėmime gali dalyvauti vaikų darželių grupės, pradinių klasių moksleiviai, šeimos, seneliai su anūkais ir kiti.
 
Edukacinis užsiėmimas „Parašyk savo vardą hebrajiškai” – tai puikus būdas susipažinti su žydų – vienos iš Lietuvoje gyvenančių tautų – vartojama hebrajų kalba ir jos ypatinga reikšme. Užsiėmimo uždaviniai: supažindinti su hebrajų kalbos abėcėle, paaiškinti, kodėl yra rašoma ir skaitoma iš dešinės į kairę, kodėl kalboje nėra balsių ir kas gali būti rašoma vietoj jų, pristatyti kai kurių raidžių reikšmes. Antroje užsiėmimo dalyje moksleiviai patys užrašys savo vardus hebrajiškai, o žinias įtvirtins muziejaus ekspozicijose surasdami pažįstamas raides, klausydami edukatoriaus paskojimo apie Vilniuje gimusio dailininko Samuelio Bako paveiksluose vaizduojamų raidžių reikšmes ir galimą jų interpretaciją bei žaisdami tradicinį Chanukos žaidimą su dreideliu (liet. vilkeliu).
 
NAUDINGA ŽINOTI: šeimoms siūlome specialius bilietus: dviejų suaugusiųjų ir juos lydinčių vaikų iki 10 metų apsilankymas tekainuoja 5 eurus.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti