0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Edukaciniai užsiėmimai

 

Tapyba žodžiais“. Užsiėmimo dalyviai supažindinami su Vilniuje gimusio dailininko Samuelio Bako biografijos gairėmis. Suskirstyti mažesnėmis grupelėmis ir remdamiesi citatomis iš S. Bako atsiminimų knygos „Nutapyta žodžiais“ dalyviai diskutuoja viena iš galimų temų – gyvenimas gete, skausmingos patirtys ir jų įprasminimas, represijos ir žmogiškumo išlaikymas, egzistencinės paieškos, pokrizinis gyvenimo laikotarpis ir t.t. – ir kartu nutaria, kuris dailininko paveikslas geriausiai atspindi pasirinktą temą. Grupelės pristato savo pasirinkimus kitiems dalyviams ir tokiu būdu sužino vis daugiau S. Bako gyvenimo faktų bei patys interpretuoja kūrinius.


Kodėl kriaušė?“ Vilniuje gimęs dailininkas Samuelis Bakas per 70 metų trunkantį kūrybinį kelią sukūrė savitą simbolių kalbą ir stilių, vadinamą alegoriniu realizmu. Užsiėmimo dalyviai susipažįsta su dailininko kūrybinių ieškojimų kaita, naudojamais simboliais ir jų reikšmėmis, kurios yra neatsiejamos nuo dailininko išgyvenimų ir patirčių. Mažieji lankytojai sužinos, kas yra simbolis ir kaip paprastas, gerai žinomas objektas, kaip kad kriaušė, pavirsta vaikystės miesto ženklu. Savarankiškai nagrinėdami paveikslus, dalyviai taip pat lavins savo pastabumą ir gebėjimą mąstyti abstrakčiai.
Prisiminimų miestas“ (dirbtuvės). „Praeitį tenka dėlioti iš naujo. <...> Atmintis trumpesnė už gyvenimą turiu surinkti savo prisiminimus, kol dar juos turiu", – rašė Samuelis Bakas. Pristatę dailininko biografiją, tapybą ir perteikę ypatingą S. Bako ryšį su Vilniumi kaip jo vaikystės miestu, kviečiame lankytojus ant keramikinių plokštelių glazūra palikti savo brangios vietos prisiminimo vaizdą. Grupei sudedant plyteles į vieną darinį, kuriame bendrą prisiminimų miestą.
 
Vaikas žydų gatvėje“. Edukacinis užsiėmimas, pristatantis S. Bako biografiją ir patirtis, kurios formavo ir sąlygojo dailininko gyvenimą ir kūrybą – gyvenimas gražiuose namuose, Antrojo pasaulinio karo įvykiai: atskyrimas iš kitų ir perkėlimas į getą, geto kasdienybė ir sąlygos, išgelbėjimo stebuklas ir išlikimas – platesniame istoriniame kontekste (žydiškasis Vilnius, ribojimai ir draudimai, ,,geltonieji lopai“, getų formavimas ir gyvenimas juose, leidimai dirbti, patalpų ir maisto nepriteklius, slapstymasis gete, bendruomenės lemtis ir žmonių gelbėtojai).
 
Ich bin a Wilner. Esu vilnietis“ (apsilankymas muziejuje ir ekskursija mieste). 2 valandas trunkantis edukacinis užsiėmimas prasidės Samuelio Bako muziejuje ir persikels į dailininko vaikystės miesto – Vilniaus senamiestį. Muziejuje susipažinę su dailininko biografija ir išgyvenimais, atsispindinčiais jo kūryboje, ekskursijos metu aplankysime S. Bakui svarbias vietas– tai vaikystės namų kiemelis, Vilniaus geto vartų buvusi vieta, didysis ir mažasis getai, geto biblioteka, teatras, Benediktinų vienuolynas, kuriame buvo slepiamas S. Bakas su mama, Didžiosios Vilniaus sinagogos vieta, Žydų gatvė, Žemaitijos g. esantys senieji sienų užrašai. Pagal poreikį, dalyviai galės apsilankyti Antrojo pasaulinio karo laikų slėptuvėje – malinoje.
 
Vaikystės knyga“ (dirbtuvės mažiausiems Samuelio Bako muziejuje). Susitikimo metu pristatoma Vilniuje gimusio dailininko Samuelio Bako biografija, akcentuojami jo vaikystės išgyvenimai ir ypatingos knygos ,,Pinkas“, gautos dovanų Vilniaus gete, svarba. Vėliau mažieji lankytojai pasigamina knygelę, kurioje ateityje galės nupiešti arba užrašyti tai, kas jiems bus svarbu. Užsiėmime gali dalyvauti darželių grupės, pradinių klasių moksleiviai ir šeimos, seneliai su mažaisiais muziejų lankytojais.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti