0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0
 

Nuotolinė paskaita. „Gyvenimas, prisodrintas muzikos: violončelininkas Michailas Šenderovas“

 
Publikuota: 2022-05-06
Renginio data: 2022 05 18 Visi renginiai

Kviečiame į antrąjį paskaitų ciklo, skirto pristatyti būsimo Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejaus ekspoziciją, susitikimą. 

Nuotolinėje paskaitoje „Gyvenimas, prisodrintas muzikos: violončelininkas Michailas Šenderovas“ gegužės 18 d. 15 val. muzikologė, Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslo darbuotoja dr. Kamilė Rupeikaitė pristatys Michailo Šenderovo asmenybę ir kūrybos kelią, kurį iliustruos jo kolegų ir sūnaus kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo prisiminimai, muzikos kūrinių įrašų fragmentai.
 
Gegužės 18 dieną minime žymaus violončelininko ir pedagogo Michailo Šenderovo (1917–1984) gimimo 105-ąsias metines. Dirigento Juozo Domarko teigimu, „tokios figūros kaip M. Šenderovas – nekasdienis reiškinys“. Po Antrojo pasaulinio karo su šeima įsikūręs Vilniuje, M. Šenderovas dirbo Vilniaus radiofono simfoninio orkestro, Lietuvos kamerinio ir valstybinės filharmonijos simfoninio orkestrų koncertmeisteriu, koncertavo kaip solistas ir su įvairiais kameriniais ansambliais, buvo daugelio lietuvių kompozitorių kūrinių violončelei pirmasis atlikėjas. Labai ryškus M. Šenderovo kūrybos etapas buvo jo griežimas Lietuvos kvartete (1952–1961). M. Šenderovas tapo ir puikiu pedagogu. Tarp jo mokinių – šiandien visame pasaulyje Lietuvos vardą garsinantis Davidas Geringas.
 
 
Prisijungimo duomenys:  823 9899 3391
 
Slaptažodis: 863721
 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti