Senjorų klubas: ekskursija po Samuelio Bako kūrybos ekspoziciją

Publikuota: 2021-12-29
Renginio data: 2022 01 20 Visi renginiai

Sausio 20 d., ketvirtadienį, 16 val. Samuelio Bako muziejuje (Naugarduko g. 10) vyks Senjorų klubo susitikimas, kurio metu muziejaus bičiulius pakviesime pasivaikščioti ir susipažinti su dailininko S. Bako kūryba.

Kartu apžiūrėsime daugiau nei 50 įvairių laikotarpių S. Bako kūrybos darbų, kuriuos autorius dovanojo Lietuvai. Garsusis dailininkas gimė 1933 m. Vilniuje, o jo pirmoji piešinių paroda buvo surengta Vilniaus gete, kai autoriui tebuvo vos devyneri. Išgyvenęs nacių okupacijos laikotarpį, jis atsidūrė perkeltųjų asmenų stovykloje Vokietijoje, vėliau gyveno Izraelyje ir Vakarų Europoje. 1993 m. dailininkas įsikūrė Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur tęsia savo kūrybinį kelią.

„Samuelį Baką laikau vienu iš puikių XX amžiaus tapytojų. Nėra daug menininkų, kuriems pavyko taip sėkmingai atvaizduoti neįtikėtinus mūsų laikmečio žiaurumus – siaubą, tuštumą, liūdesį. Dar mažiau menininkų yra sukūrę savo asmeninę kalbą“, – taip apie S. Baką knygos „Painted in Words“ (,,Nutapyta žodžiais“) pratarmėje atsiliepė Izraelio rašytojas Amosas Ozas.

Senjorų klubas yra skirtas smalsiems vyresnio amžiaus vilniečiams ir miesto svečiams, norintiems plėsti akiratį ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Prie klubo galima prisijungti bet kada – išankstinės registracijos nėra, o dalyvavimas nemokamas, tačiau prašysime pateikti Galimybių pasą ir susitikimo metu dėvėti apsaugines veido kaukes. Į iškilusius klausimus jums mielai atsakys klubo iniciatorė, muziejininkė-edukatorė Jurgita Jackevičiūtė el. paštu jurgita.jackeviciute@jmuseum.lt