0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

PERSONALINĖ SOLOMONO TEITELBAUMO DARBŲ PARODA

 
Solomonas Teitelbaumas gimė 1972 m. Kaune. 1996 m. tobulinosi Vasaros menų akademijoje Zalcburge. Vilniaus dailės akademijoje 1997 m. baigė tapybos studijas, vėliau – aspirantūrą.  Gyvena Vilniuje, yra surengęs per dešimt personalinių parodų, dalyvavęs daugiau nei penkiolikoje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje: Austrijoje, Švedijoje, Islandijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Kinijoje, JAV, Rusijoje, Italijoje.
 
S. Teitelbaumo potėpiai ekspresyvūs, pastoziniai, spalvos ryškios, intensyvios, gilios. Jis žavisi tokiais l‘École de Paris mokyklos menininkais kaip Chaimas Soutine, Michelis Kikoïne ar Pinchus Krémègne ir tęsia jų kūrybinę tradiciją. Itin ekspresyvių potėpių ir spalvų S.Teitelbaumo kūryba apdainuoja Lietuvos gamtos grožį, kuris formavo jį kaip asmenybę ir kaip tapytoją: „Esu litvakas ir myliu savo gimtinę Lietuvą, amžiams užbūrusią mano sielą nepakartojamomis spalvomis ir grožiu. Tapau tik iš natūros, o gamta yra Aukščiausiojo kūrinys, kuris yra amžinas mokytojas ir neišsenkamas įkvėpimo šaltinis“.
 
S. Teitelbaumo darbuose susietos  žydų istorijos ir dabarties temos, siužetų kūrybai dailininkas ieško artimoje aplinkoje: Vilniaus, Kauno miestų peizažuose, Lietuvos pajūrio gamtoje, senų pastatų interjeruose.
 
S. Teitelbaumo kūrinių yra įsigiję privatūs Lietuvos ir užsienio kolekcininkai, muziejai, taip pat ir Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus, kurio kolekcijose – 7 menininko darbai. Šiemet dailininkas švenčia savo penkiasdešimtmetį, kurį pasitiko pasinėręs į kūrybinį procesą: tarp eskponuojamų kūrinių – ir vos prieš metus tapytos drobės „Apokaliptinis žuvėdros klyksmas“ (2021) ar šiais metais kurtas paveikslas „Sniego debesų pasiuntinė“ (2022). Turime galimybę palyginti, kaip pastaraisiais dešimtmečiais keitėsi S. Teitelbaumo kūryba: parodoje eksponuojamas ir menininko diplominis darbas – 1997 m. triptikas „Kauno žydų kapinės“.
 
 
Ieva Šadzevičienė 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti