Parodoje „Knygos ant medžių neauga"

1. ŽINUTĖ DRAUGUI (3-5 kl.)
Koks gido pasakojimas pasirodė netikėčiausias? Kaip pasikviestum draugą į parodą, jei turėtum tą kvietimą iliustruoti pats?  Ar įsidėmėjai įdomiausią eksponatą? Atsakydami į šiuos klausimus užsiėmimo metu kviesime sukurti “message” – plakatą savo draugams, kviečiantį į parodą Knygos ant medžių neauga.

2. PROTMŪŠIS NE PAŽYMIUI (8-12 kl.)
Žinios ir knygos visuomet buvo pamatinė žydų tautos vertybė. Paroda "Knygos ant medžių neauga: išsaugoti ir perduoti atmintį" gausi istorinių faktų, detalių apie žydų kultūros naikinimą ir jos išsaugojimą, o taip pat – muziejaus saugomų eksponatų, kurie dar nebuvo rodomi viešai. Proto mūšio metu lankytojų grupės turės progą žaidybine forma darsyk prisiminti ir apibendrinti matytą parodos turinį ir pagrindines mintis.

3. #Your future museum (5-7 kl.)
Susidomėję vilniečiai dar 1913 m. susibūrę į Žydų senovės mylėtojų draugiją aktyviai rinko žydų istoriją liudijančius objektus, būsimo muziejaus įkūrimui. Vėliau, tarpukario Vilniuje, J. Basanavičiaus gatvėje buvo įkurtas žydų mokslinis YIVO institutas, kuris pradėjo rinkti sociologinę medžiagą. O vieni vertingiausių eksponatų parodoje – Antrojo pasaulinio karo metu išsaugoti dienoraščiai, kurie mena to laikotarpio įvykius, asmeninius išgyvenimus. Kviečiame ir jus sudalyvauti panašiame procese: nepamiršti domėtis savo istorija bei paveldu ir remiantis modernaus pasaulio principais palikti žinutę ateičiai.

4. PABŪK GIDU (7-9 kl.)
Ar žinojai, kad garsiam poetui Abraomui Setzkeveriui  lagaminą pavyko pasigaminti iš sudužusio lėktuvo sparno? Parodoje rodomi eksponatai slepia neįtikėtinas istorijas ir dauguma jų buvo išsaugoti tik per stebuklą. Vieni jų – meno kūriniai, kiti – istoriniai dokumentai. Užsiėmimo metu dalyviai savarankiškai išsirinks po jiems įdomiausią eksponatą ir mokydamiesi remtis šaltiniais bei argumentavimu pristatys besiklausantiems bičiuliams.

5. TU, YIVO IR ATEITIS (7-10 kl.)
Ar žinai, kad dabar 23 mln. žydų kultūros vertybių yra saugoma YIVO (JAV), bet tarpukariu šis mokslo institutas buvo įkurtas J. Basanavičiaus g. Vilniuje? Šiandien dalis YIVO rinktos medžiagos yra saugoma mūsų muziejuje. Pasitelkiant įtraukiančią veiklą kelsim klausimus kaip šių laikų informacijos pertekliaus kontekste atsirinkti tai, kas ne tik įdomu, bet ir svarbu, analizuosime vizualinę medžiagą ir diskutuosime, ką ir kaip verta atrinkti ir saugoti.