Ekskursija Holokausto ekspozicijoje

Publikuota: 2018-01-19
Renginio data: 2018 01 26 Visi renginiai
Prieš 73 metus, sausio 27-ąją, buvo išlaisvinti Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos kaliniai. Minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, kviečiame nemokamai aplankyti Holokausto ekspoziciją ir sudalyvauti ekskursijoje lietuvių kalba.

Ekskursijos metu sužinosite apie žydų gyvenimą Lietuvoje iki Holokausto ir kaip jis pasikeitė prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, išgirsite apie Holokausto aplinkybes ir raidą Lietuvoje, ginkluoto ir dvasinio pasipriešinimo Vilniaus ir Kauno getuose svarbą, priverstinio darbo ir koncentracijos stovyklas, žydų gelbėjimą nacių okupacijos metais bei žydų paveldo naikinimą sovietmečiu. Jūsų dėmesį neabejotinai patrauks unikalūs muziejaus eksponatai, liudijantys asmenines geto kalinių istorijas. Taip pat turėsite galimybę aplankyti malinos – geto slėptuvės – instaliaciją, kur išgirsite Icchako Rudaševskio dienoraščio fragmentus. Ekskursijos pabaigoje pakviesime užduoti jums rūpimus klausimus.

Norinčius sudalyvauti ekskursijoje, kuri vyks muziejaus Holokausto ekspozicijoje (Pamėnkalnio g. 12) sausio 26 d. 12 val., prašome registruotis iš anksto el. paštu jewishmuseum@jmuseum.lt.

N.B. Tiek ekskursija, tiek Holokausto ekspozicijos lankymas sausio 26 d. nieko nekainuoja, tačiau būsime labai dėkingi, jei prisidėsite prie projekto „KALBAMĖS APIE HOLOKAUSTĄ MOKYKLOJE” įgyvendinimo paaukodami pasirinktą pinigų sumą. Auką galėsite palikti muziejuje arba paaukoti per PayPal sistemą: https://www.paypal.me/VilnaJewishMuseum. Iš anksto ačiū už Jūsų paramą!