0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Rugsėjo mėnesio edukaciniai renginiai

 
Publikuota: 2017-09-01

Rugsėjo mėnesio edukaciniai renginiai muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius)
 

Rugsėjo 10 d. (sekmadienį) 12 val.  įvyks kūrybinės dirbtuvės su fotografu Gintu Kavoliūnu. Apžiūrėję menininkės iš Pietų Afrikos darbų parodą „Rhona Gorvy: kūrybinės įžvalgos“, kartu su G. Kavoliūnu gilinsimės į cianotipiją – vieną pirmųjų fotografinio tikslumo vaizdo gavimo būdų – bei patys kursime fotogramas (tai šviesūs objektų siluetai tamsiame fone), sudėliodami piešinius iš gyvų ar džiovintų augalų, smulkių daiktų ir kitų medžiagų. Į piešinius bus galima įkomponuoti ir iš anksto paruoštą simboliką, o sukurtas fotogramas pasiūlysime pasiimti atminčiai.
 
Kūrybos procesas yra saugus, todėl tinkamas tiek vaikams, tiek suaugusiems dalyviams, o pabandžiusieji neretai užsidega noru sukurti daugiau atspaudų. Vietų skaičius ribotas, tad kviečiame registruotis el. paštu muziejausedukacija@gmail.com. Įsigijus muziejaus lankymo bilietą (suaugusiems – 3,00 €, moksleiviams, studentams, senjorams – 1,50 €), dalyvavimas kūrybinėse dirbtuvėse papildomai nieko nekainuos, o kūrybos priemonės bus suteiktos vietoje.
 
Gintas Kavoliūnas – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Vilniaus dizaino kolegijos dėstytojas, VšĮ „Atviros fotografijos dirbtuvės“ vadovas, Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos narys, bendradarbiaujantis su žurnalais  „Foto“, „Naujoji komunikacija“ ir kt., kuriems rengia straipsnius fotografijos temomis. Menininkas nuolat dalyvauja tarptautinėse parodose ir šiuolaikinio meno mugėse, fotobienalėse, kūrybinėse dirbtuvėse, veda fotografijos kursus Nidos meno kolonijoje.
 
Rugsėjo 12 d. (antradienį) 17.30 val. įvyks diskusija „Psichologinės įžvalgos Rhonos Gorvy kūryboje“. Diskusijoje dalyvaus kvalifikuota psichologė, Rhonos Gorvy duktė Elaine Gorvy (Pietų Afrikos Respublika), parodos „Rhona Gorvy: kūrybinės įžvalgos“ kuratorė, VVGŽM Tolerancijos centro vadovė Ieva Šadzevičienė ir VVGŽM muziejininkė, Pietų Afrikos litvakų meno tyrinėtoja Karina Simonson. Bus aptariami Rhonos Gorvy kūrybos ciklai, juose užkoduotos edukacinės ir socialinės žinutės. Menininkė savo kūryboje daug dėmesio skyrė žmogaus gyvenimo ciklo temai, simboline vaizdų kalba perteikė vyro ir moters santykius, nevengė gilintis į tokius visuomenės skaudulius kaip narkomanija ir kitos socialinės problemos. Diskusija vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių, įėjimas laisvas. 
 
Rugsėjo 17 d. (sekmadienį) 14 val. kviečiame kartu su lektore Natalja Cheifec aptarti rudenį minimas tradicines žydų šventes. Edukacinio užsiėmimo dalyviai sužinos:
 • kodėl žydų naujieji metai prasideda rugsėjo mėnesį, o šventė vadinasi Roš Hašana;
 • kodėl pagal žydų kalendorių dabar bus 5778 metai;
 • kas yra „baimės ir drebėjimo dienos“ ir kaip šiuo laikotarpiu dera elgtis;
 • kodėl Jom Kipur vadinama Teismo diena, o jos metu griežtai pasninkaujama.
Užsiėmimą vainikuos šventinio stalo pristatymas. Ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis el. paštu muziejausedukacija@gmail.com. Įsigijus muziejaus lankymo bilietą (suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,50 €), dalyvavimas edukacinėje popietėje papildomai nieko nekainuos.
 
Rugsėjo 21 d. (ketvirtadienį) 16 val. įvyks Senjorų klubo susitikimas ir apžvalginė ekskursija po muziejaus Holokausto ekspoziciją. Susitiksime muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius), o tuomet keliausime apžiūrėti Holokausto temai skirtos ekspozicijos. Čia ekskursiją ves ir į klausimus atsakys muziejininkas Mantas Šikšnianas.

Susitikimo metu kalbėsime apie tai, ką reiškė būti žydu 1941–1944 metais, apie 1941 m. rudenį prasidėjusį getų steigimo laikotarpį, apie šalyje iki Antrojo pasaulinio karo gyvenusius 240 tūkstančių žydų ir saujelę išsigelbėjusių, kurie išgyveno slėpdamiesi getų rūsiuose ar padedami kitų Lietuvos žmonių, ištiesusių pagalbos ranką persekiojamiesiems žydams nepaisant rizikos savo pačių gyvybėms.

Senjorų klubas yra skirtas smalsiems vyresnio amžiaus vilniečiams ir miesto svečiams, norintiems plėsti akiratį ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Prie Senjorų klubo galima prisijungti bet kada – išankstinės registracijos nėra, o dalyvavimas nemokamas. Papildomos informacijos mielai suteiks edukacinių programų vadovė Jurga Jackevičiūtė (el. p. muziejausedukacija@gmail.com, tel. 8 663 53322).
 
Rugsėjo 27 d. (trečiadienį) 17.30 val.  įvyks edukacinis susitikimas, skirtas vyro ir moters santykiams bei vaidmenims tradicinėje žydų šeimoje aptarti. Susitikimas rengiamas ankstesnių edukacijų dalyvių pageidavimu. Jo metu drauge su lektore Natalja Cheifec ieškosime atsakymų į šiuos klausimus:
 • Koks yra žydų santuokos tikslas, kuo ypatinga vestuvių šventė, kokie yra moters ir vyro vaidmenys šeimoje bei ritualinės švaros samprata? 
 • Kaip pasiekti, kad vyras ir žmona visada būtų įsimylėję (žydų santuokos ilgaamžiškumo paslaptys)?
 • Koks elgesys šeimoje prieštarauja Toros įsakymams? Kaip derinti Dievo įsakymą gerbti tėvus bei vyro ir moters ryšio pirmenybę? 
 • Ar visada vyras turi klausyti žmonos patarimų? 
 • Dėl kokių priežasčių santuoka gali būti iš karto nutraukiama?
 • Kodėl žydų pramotės Sara, Rivka ir Rachelė ilgą laiką nesusilaukė vaikų? 
   
Įsigijus muziejaus lankymo bilietą (suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,50 €), dalyvavimas edukaciniame susitikime papildomai nieko nekainuos. Reikalinga registracija el. paštu muziejausedukacija@gmail.com.
 

Iki pasimatymo muziejuje!

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti