0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

MUZIEJUJE ĮVYKO FILMO „HOLOKAUSTO PABĖGIMO TUNELIS“ PERŽIŪRA

 
Publikuota: 2017-10-20

 Liepos 18 d. muziejaus Tolerancijos centre įvyko naujausiais Panerių masinių žudynių vietoje atliktais tyrimais paremto dokumentinio filmo „Holokausto pabėgimo tunelis“ peržiūra. Tai – šio filmo premjera Lietuvoje, surengta bendradarbiaujant su JAV ambasada Vilniuje.

Susirinkusius į filmo premjerą pasveikino muziejaus direktorius Markas Zingeris, JAV ambasados Vilniuje laikinasis reikalų patikėtinis Howardas Solomonas ir Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas. Po filmo peržiūros jame nusifilmavę archeologai – Hartfordo universiteto profesorius Richardas Freundas ir Izraelio senienų tarnybos Kasinėjimų ir tyrimų departamento vadovas dr. Jonas Seligmanas – atsakė į smalsius, o kartais – jaudinančius renginio dalyvių klausimus.
 
„Tai dokumentinis filmas apie praeitį, tad kodėl čia susirinko tiek žmonių? Šiandien čia atstovaujamos visos kartos, nekantraujančios sužinoti, kas dar gali būti atskleista apie Panerius“, – taip į renginio svečius kreipėsi M. Zingeris.
 
Pasak muziejaus direktoriaus, tunelis – ne vienintelis atradimas Paneriuose, kurių teritorija pasirodė esanti didesnė nei manyta anksčiau.
 
„Naujausi tyrimai parodė, kad negalima aklai pasikliauti sovietine žudynių vietų Rytų ir Centrinėje Europoje topografija. Edukacinei ir istorinei Panerių reikšmei išaugus tikimės, kad ateityje čia iškils naujas reikšmingas muziejus ar bent informacijos centras, ir drauge su Vyriausybe dirbame šia linkme“, – teigė M. Zingeris.
 
Kalbėdamas apie tragiškus įvykius Paneriuose JAV laikinasis reikalų patikėtinis Howardas Solomonas teigė, kad tai – istorija, kuria sunku patikėti ir kurią skaudu suvokti.
 
Tuo tarpu Izraelio Valstybės ambasadorius Amiras Maimonas pabrėžė, kad žvelgiant iš izraelietiškos perspektyvos šioje istorijoje itin svarbus heroizmas.  
 
„Per Holokausto aukų atminimo dieną mes kalbame ne tik apie kankinius, bet ir apie herojus. Kartais heroizmas reiškia pasilikti – pavyzdžiui, likti gete ir rūpintis kitais, kartais – iškasti pabėgimo tunelį. Šis filmas man yra pasakojimas apie Vilniaus geto, Vilniaus žydų bendruomenės herojus“, kalbėjo Izraelio atstovybės Lietuvoje vadovas. 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti