Dovana meno gurmanams – Samuelio Bako muziejus

Publikuota: 2017-10-17

Pranešimas spaudai
2017 10 17

Lygiai už mėnesio, lapkričio viduryje, sostinėje duris atvers garsaus litvakų tapytojo Samuelio Bako muziejus. Jo atidarymo renginiuose dalyvaus pats Samuelis Bakas, į Vilnių atvykstantis iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Samuelio Bako muziejus įsikurs sostinės Naugarduko gatvėje ir veiks kaip Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys. Tai bus pirmasis muziejus pasaulyje, skirtas tik šio tapytojo kūrybai.

S. Bakas gimė 1933 m. Vilniuje, o savo pirmąją piešinių parodą surengė sulaukęs vos devynerių. Stebuklingai išgyvenęs nacių okupacijos laikotarpį, jis atsidūrė perkeltųjų asmenų stovykloje Vokietijoje, vėliau gyveno Izraelyje ir Vakarų Europoje. 1993 m. dailininkas įsikūrė Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur tęsia savo kūrybinį kelią.

Muziejaus atidarymo išvakarėse S. Bakui bus suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas. Atidarymo dieną garsusis dailininkas Lietuvai ir muziejui padovanos 54 savo kūrybos darbus, kuriuos vilniečiai ir miesto svečiai galės apžiūrėti nuo lapkričio 17 d. Netolimoje ateityje muziejuje planuojama atidaryti antrą ekspozicinę erdvę ir edukacinį centrą.

Pasak Samuelio Bako, Vilnius užima ypatingą vietą jo gyvenime ir kūryboje.

„Mano gimtasis miestas yra amžinai įsirėžęs mano sieloje. Vilnius, Lietuvos Jeruzalė, buvo svarbus žydų kultūros centras, litvakiško pasididžiavimo šaltinis. Tai, kad tampu savo gimtojo miesto kultūrinio žemėlapio dalimi, man yra nepaprastai reikšminga“, teigia jis.

Vilniuje S. Bakas praleis savaitę. Jis dalyvaus muziejaus atidarymo renginiuose bei Vilniaus garbės piliečio regalijų įteikimo ceremonijoje Vilniaus Rotušėje, susitiks su žurnalistais ir visuomene, praves „masterclass“ tapybos pamoką dailės studentams. Menininką viešnagės metu lydės žmona Heidy Josee, dukros ir anūkai.

Samuelis Bakas. Pucker Gallery nuotrauka.

Daugiau informacijos:
Ieva Šadzevičienė,