0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

 

LEGENDA, KURI PRASIDĖJO NUO VAIKIŠKŲ SVAJONIŲ

 
Publikuota: 2024-11-27
Jau rytoj, lapkričio 28 d., 18 val. Samuelio Bako muziejaus Anatolijaus Šenderovo koncertų salėje nepakartojamą pasirodymą surengs „Ąžuolų“ klubo vyrų choras. Koncertas skiriamas legendinio „Ąžuoliuko“ vadovo Hermano Perelšteino (1923–2023) šimtmečiui.
 
„Ąžuolų“ klubo vyrų choras, kaip muzikos kolektyvas, savo ištakas sieja su „Ąžuoliukų“ choru ir „Ąžuolų“ klubu. „Ąžuoliukas“ buvo įkurtas 1959 metais, jo įkūrėjas ir vadovas – maestro Hermanas Perelšteinas.
 
1996 sausio 6-ąją „Vaidilos“ teatro salėje įvyko „Ąžuolų“ klubo inauguracija, joje dalyvavo ir savo priesakus paskelbė maestro Hermanas Perelšteinas. Jis vieningai buvo paskelbtas klubo Garbės prezidentu.
 
„Inauguracinėje kalboje maestro džiaugėsi tokiu dideliu buvusių dainininkų susibūrimu (apie 100 žmonių) ir noru bendrauti. Kvietė nepamiršti nei bendraamžių, nei augančios „ąžuoliuko“ kartos. Su viltimi pasvajojo, kad gal vyrai susitikę prisimins ir dainavimo įgūdžius“, – prisimena „Ąžuolų“ klubo valdybos pirmininkas architektas Dainius Čižas.
 
Hermanas Perelšteinas „Ąžuoliuką“ kūrė Vienos berniukų choro pavyzdžiu – jį dainuojant girdėjo vaikystėje. Todėl į chorą rinko ne tik pirmokus, antrokus, bet ir 10-12 metų berniukus, kurie po metų kitų pradėjo dainuoti vyriškais balsais. Prasidėjus balso mutacijai, jie nebegalėjo dainuoti berniukų choro sudėtyje, todėl maestro juos pavadino „pensininkais“.
 
Su „pensininkais“ Hermanas Perelšteinas dirbo individualiai – tikrindavo balso būklę, dainuodavo įvairius pratimus. Kai tokių „pensininkų“ susidarė 8-10 dainininkų grupė, įtraukė juos į berniukų chorą.
 
Per choro 5-ojo gimtadienio koncertą Filharmonijos salėje skambėjo ir mišriam „Ąžuoliuko“ chorui specialiai parašyti kompozitorių Leono Povilaičio, Vytauto Barkausko, Justino Bašinsko kūriniai, o „pensijos“ ansamblis padainavo 3 dainas, tarp jų – Juozo Tallat-Kelpšos „Čiūto“. Tokia buvo vyrų choro pradžia.
 
„Nuo tada „pensininkų (pensijos)“ vardas „Ąžuoliuke“ buvo suprantamas kaip vyresniųjų grupė ir patekti į ją buvo visų mažųjų dainininkų svajonė ir tikslas. Visi dabartiniame „Ąžuolų“ chore yra jaunystėje tapę „pensininkais“. Todėl mes juokais sakome, kad esame seniausių pensininkų choras pasaulyje“, – teigia D. Čižas.
 
2016 metais atgimusiame „Ąžuolų“ klubo chore dainuoja įvairių profesijų vyrai – klubo nariai, ankščiau dainavę berniukų ir jaunuolių chore. Choro meno vadovas ir dirigentas prof. Povilas Gylys, jam talkina Laurynas Vakaris Lopas.
 
Choro repertuare per 40 Vakarų ir lietuvių klasikų, taip pat šiuolaikinių kompozitorių kūrinių. „Ąžuolų klubo“ vyrų choras koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja konkursuose ir festivaliuose.
 
Vyrų choras – keturių konkursų laureatas. 2017 metų Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse „Ąžuolų klubo“ vyrų chorui buvo suteiktas Lietuvos geriausio vyrų choro vardas, o 2019 metais choras apdovanotas „Aukso paukštės“ prizu.
 
Trys vadovai: Hermanas Perelšteinas (viduryje) – „Ąžuoliuko“ įkūrėjas ir vadovas iki 1979 m.; Vytautas Miškinis (dešinėje) – dabartinis „Ąžuoliuko“ vadovas; Povilas Gylys – „Ąžuolų“ klubo vyrų choro vadovas
 
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti