SENJORŲ KLUBAS: ŽYDŲ VIRTUVĖS TAISYKLĖS. POPIETĖ SU NATALJA CHEIFEC.

Publikuota: 2021-05-17
Renginio data: 2021 05 27 Visi renginiai

Gegužės 27 d. 16 val. vyks Senjorų klubas: dar ir šį kartą - virtualiai. Gegužės mėnesio klubo susitikimo dėmesio centre – žydų patiekalai ir receptai. Viena svarbiausių žydų virtuvės taisyklių - kašruto laikymasis, kai maisto gaminimo metu kartu nėra maišomi mėsos ir pieno produktai. Virtualaus susitikimo metu su Jumis bendraus muziejaus edukatorės Jurgita Jackevičiūtė ir Natalja Cheifec. Ne tik aptarsime švenčių stalo skanėstus, bet ir kalbėsime apie tai:

·  ar žydų kultūroje yra pasninkaujama?

·  kaip produktų pavadinimai skamba hebrajų kalba?

·  kokios ypatingos taisyklės taikomos košerinei mėsai?

·  ar žydai vartoja alkoholinius gėrimus?

·  kuo vaišinamasi per didžiąsias rudens ir žiemos šventes?

Teminiai susitikimai senjorams dažniausiai skirti susipažinti su nauja muziejuje vykstančia paroda ar atsinaujinusia ekspozicija. Kiekvieną mėnesį pasiūlome vis kitą temą: klausomės pranešimų apie judėjų religiją, Lietuvos žydų istoriją, gilinamės į tradicijas ir papročius, aptariame kalendorines žydų šventes, šitaip labiau suprasdami kaimynystėje gyvenančiųjų kultūrą, džiaugiamės mokydamiesi visą gyvenimą.

Prisijungimo nuoroda:

Prisijungimo duomenys: 857 5119 9940; slaptažodis: 777206.

Dėmesio, galime priimti iki 100 dalyvių, todėl prašome prie virtualios paskaitos jungtis nors dešimt minučių anksčiau.
Į iškilusius klausimus, mielai atsakys renginio iniciatorė, muziejininkė-edukatorė Jurgita Jackevičiūtė el. paštu jurgita.jackeviciute@jmuseum.lt