Mahatma Gandis ir litvakas Hermanas Kallenbachas. Virtualus renginys su mokytoju Vytautu Toleikiu

Publikuota: 2021-02-23
Renginio data: 2021 03 01 Visi renginiai

Kovo 1 d. 16 val., minint 150-ąsias H. Kallenbacho gimimo metines, kviečiame dalyvauti virtualiame renginyje -paskaitoje, skirtoje susipažinti su garsiojo Mahatma Gandžio ir Lietuvos žydo – Hermanno Kallenbacho draugyste, kurioje susipina ir Lietuvos, ir Pietų Afrikos, Indijos bei Izraelio likimai.

Virtualiame susitikime su jumis bendraus mokytojas, eseistas bei visuomenininkas Vytautas Toleikis.

Paskaitoje su mokytoju Vytautu Toleikiu bus kalbama:
• apie bičiulių tarpusavio santykius ir jų įtaką ne tik asmenybės formavimuisi, bet ir pasaulio istorijai.
• Kodėl Kallenbachas rašė laišką L. Tolstojui ir ar gavo iš jo atsakymą?
• Ar galėjo iš Rusnės kilęs litvakas susitikti su Vydūnu? Juk abu užaugę vokiškos kultūros aplinkoje, abu vegetarai ir nesmurtinio pasipriešinimo šalininkai.
• Kokie dar įdomūs ir nežinomi faktai garsaus litvako biografijoje yra aktualūs šiandien?

Virtualaus renginio - paskaitos nuoroda:https://us02web.zoom.us/j/89214989564?pwd=RFhiS1d3bDhGM21KdksxUXZOZHpnZz09 Prisijungimo duomenys: 892 1498 9564; slaptažodis: 292884.

Renginys nemokamas ir atviras visiems, tačiau galime priimti iki 100 dalyvių, todėl prašome prie virtualios paskaitos jungtis bent dešimt minučių anksčiau.
Į iškilusius klausimus jums mielai atsakys muziejaus edukatorė Jurgita Jackevičiūtė el. paštu jurgita.jackeviciute@jmuseum.lt