SUSIPAŽINKIME: ŽYDŲ MUZIKA

Publikuota: 2021-02-03
Renginio data: 2021 02 11 Visi renginiai

Kviečiame vasario 11 d. ketvirtadienį, 16 val. dalyvauti virtualiame renginyje-paskaitoje, skirtoje susipažinti su žydų tradicine ir naujųjų laikų muzika. Neretai žydų muziką siejame su klezmerių ansamblių nuotaikingumu, tačiau ar esate girdėję apie liturginės muzikos tradicijų puoselėtojus? Ką žinome apie litvakų muzikinį paveldą?

Virtualiame renginyje žydų muziką pristatys muzikologas, muzikos pedagogas dr. Eirimas Velička.

Muzikos garsų popietėje bus kalbama:
• Kurie instrumentai religinėse apeigose skambėdavo praeityje ir kurie skamba dabar?
• Kuo skiriasi sefardų ir aškenazių tradicijų muzika?
• Kokios giesmės skambėjo Vilniaus Didžiojoje sinagogoje?
• Kuo litvakų žydų muzikantai nusipelnė pasaulio muzikinei kultūrai?
• Kas kūrė labiausiai įsimintinas melodijas kino filmams?

Nuoroda į virtualią renginį: https://us02web.zoom.us/j/87969961719?pwd=dEIwSENJWXJHR1UwWjlrSjIzb0NqZz09
Prisijungimo duomenys: 879 6996 1719, slaptažodis: 535154.

Renginys nemokamas ir atviras visiems, tačiau galime priimti iki 100 dalyvių, todėl prašome prie virtualios paskaitos jungtis, bent dešimt minučių anksčiau.
Daugiau informacijos apie virtualų renginį - paskaitą Jums suteiks muziejininkė - edukatorė Jurgita Jackevičiūtė el.paštu jurgita.jackeviciute@jmuseum.lt