0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejaus misija ir vizija

 

Lietuvos žydai (litvakai) ir jų palikuonys, pasiekę reikšmingų kultūros ir mokslo aukštumų, turėjo didelę įtaką Vakarų kultūros ir civilizacijos raidai. Siekiant pristatyti litvakų pasiekimus plačiajai visuomenei, steigiamas naujas Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus padalinys – Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus, anksčiau vadintas darbiniu pavadinimu „Litvakų kultūros ir dailės centras“.

Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejaus vizija – tapti nesenkančių istorinių ir kultūrinių atradimų bei savos tapatybės suvokimo vieta tiek vietiniams, tiek užsienio lankytojams.
 
Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejaus misija – patraukliai ir šiuolaikiškai atskleisti savitus Lietuvos žydų švietimo, kultūros ir meno fenomenus, žydų kilmės išeivių iš Lietuvos miestų ir miestelių indėlį į pasaulio kultūros ir mokslo pažangą.
 
Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejuje bus surinktas po visą pasaulį išbarstytas Lietuvos žydų meninis ir kultūrinis paveldas, išryškinamos pasaulinio garso kūrėjais ir išradėjais tapusių išeivių iš Lietuvos sąsajos su jų lietuviška-žydiška kilme, tradicijomis ir kultūrine aplinka Lietuvoje, pristatyti saviti kultūriniai fenomenai (žydų švietimo institucijos, YIVO, Jung Vilne ir kiti). Lietuvos žydų indėlis į pasaulio kultūros, mokslo, filosofinės minties raidą bus pristatomas pasitelkiant VGŽIM ir kitų institucijų kolekcijose saugomus meno kūrinius, dokumentus ir kitus artefaktus bei šiuolaikines muziejininkystės priemones. Per betarpišką pažinimą ir istorijos kaip gyvo santykio tarp lietuviškumo ir žydiškumo atskleidimą bus skatinamas suvokimas, kad Lietuvos žydų kultūra yra sudėtinė ir neatskiriama Lietuvos kultūros dalis.
 
Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejus įsikurs istoriniame Pylimo g. 4 pastate, kuriame tarpukariu veikė Tarbut žydų gimnazija. Šiuo metu vyksta pasiruošimas pastato renovacijos darbams.
 
Prie šio unikalaus projekto galima prisidėti savanoriaujant, dovanojant ar skolinant eksponatus bei skiriant finansinę paramą. Daugiau informacijos mielai suteiks būsimo Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejaus vadovė Saulė Valiūnaitė, tel.  (8 5) 262 0730, el. p. saule.valiunaite@jmuseum.lt.
 

Informacija apie paramos gavėją:
Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus
Įstaigos kodas: 190757374
Adresas: Naugarduko g. 10/2, Vilnius, LT-01309
Atsiskaitomosios sąskaitos numeris: LT 417044060001122232, AB SEB bankas
Mokėjimo paskirtyje prašytume nurodyti, kad tai Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejui skiriama parama.

 
smart foreash