0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

GYDANT SIELOS ŽAIZDAS

 

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto paroda “Gydant sielos žaizdas” atskleidžia skaudžias patirtis ir dilemas, su kuriomis susidūrė mergaitės, merginos ir jaunos moterys, siekusios išgyventi žiauriomis II pasaulinio karo ir Holokausto sąlygomis. Išgyvenusiųjų, jų dukrų ir anūkių liudijimai atskleidžia, kad atsivėrusios sielos žaizdos yra opios net keliose šeimos kartose, o paslaptyje laikomos trauminės patirtys ir tyla – tarsi ant žaizdų beriama druska, neleidžianti joms užgyti.

Sudėtingos dilemos ir jų pasekmės, traumuojančios fizinės ir psichologinės patirtys palieka sielos randus, kurie pasimiršta, tačiau neužgyja. Prisiminimai šiuos randus atveria iš naujo, o baimė, gėdos jausmas, netikrumas ir stresas, net apie juos nekalbant, gali būti perduodami iš kartos į kartą. Holokaustą išgyvenusių moterų liudijimai atskleidžia psichologines traumas, sukeliančias tapatybės lūžius bei moteriško solidarumo svarbą gyvybei pavojingų aplinkybių akivaizdoje. Karui pasibaigus, jis ir toliau tęsėsi moterų ir jų vaikų prisiminimuose tol, kol drąsa prabilti padėjo suprasti savo jausmus ir atsiverti pasauliui. Kai dalijamės savo asmeniniais jausmais, tai paskatina kitų atvirumą. Kai atsiveriame patys, kitam žmogui tampa saugiau kalbėtis apie savo patirtis.
 
Ekspozicijos moterų pasakojimai, skaudžiausių patirčių atvėrimas pasauliui – būdas susitaikyti su savimi ir gydyti sielos žaizdas. Ilgus dešimtmečius paslaptyje laikyti pasakojimai palies Jūsų emocijas, o juos suprasti padės žmogiškumas ir empatija.
 
Keliaujanti paroda sukurta įgyvendinant tarptautinį projektą „Identity on the Line“, sujungiantį 6 kultūros ir istorijos muziejus bei universitetą iš 7 Europos šalių. Projekto tikslas yra ištirti ilgalaikes skirtingų migracijos procesų (savanoriškų ir priverstinių), kurie vyko Europoje per pastaruosius 100 metų, pasekmes. Parodą finansuoja Kūrybiškos Europos programa „Kultūra“, Vilniaus universiteto dalyvavimą projekte remia Lietuvos kultūros taryba.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti