0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

APIE BŪSIMĄ EKSPOZICIJĄ

 
Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus kuria naują padalinį - Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejų. Jis įsikurs Vilniuje, Pylimo g. 4A, buvusiame žydų Tarbut gimnazijos pastate. Šiuo metu vyksta intensyvūs pastato atnaujinimo darbai, juos užbaigus pastate 2023 metų antroje pusėje bus įrengta moderni ekspozicija, kurioje lankytojai pamatys autentiškus eksponatus ir turės galimybę interaktyviai įsitraukti į Lietuvos žydų istorijos pažinimą.
 
Pirmajame ekspozicijos aukšte pasakosime apie svarbius įvykius ir reiškinius formavusius Lietuvos žydų kultūrą ir tapatybę bei  kasdienį gyvenimą: bus pristatytas istorinis kontekstas, judaizmo religija, gyvenimas štetle, žydų kalbos ir kiti svarbūs žydų bendruomenės gyvenimą  sąlygoję aspektai.
 
Antrasis ekspozicijos aukštas skirtas Lietuvos žydų kūrybai ir pasaulietinei kultūrai: literatūrai, muzikai, teatrui, dailei. Taip pat pakviesime lankytojus paklausyti Lietuvos žydų pasakojimų apie jų ar jų šeimos narių santykį su gimtine ir apmąstyti kokie veiksniai formavo Lietuvos žydų tapatybę.
 
Trečiajame ekspozicijos aukšte veiks vilniečio dailininko Rafaelio Chvoleso muziejus. Per vieno žmogaus gyvenimo istoriją pasakosime apie sudėtingus XX a. pirmos pusės įvykius ir jų įtakotus likimus.
 
Lietuvos žydų istorija, jų nuveikti darbai ir pasiekimai svarbūs ne tik Lietuvoje – emigravę į įvairius pasaulio kampelius žydai prisidėjo prie mokslo, kultūros ir politikos naujai atrastuose namuose. Todėl šis būsimas muziejus svarbus ne tik Lietuvos, bet ir iš daugelio pasaulio šalių atvykstantiems mūsų svečiams. 
 
Jūs taip pat galite prisidėti prie muziejaus kūrimo: jei jūsų šeima kilusi iš Lietuvos, turite istorijų kuriomis norėtumėte pasidalinti rašykite mums adresu: muziejus@jmuseum.lt  
 
Kviečiame ir Jus prisidėti prie interaktyvios ir įtraukiančios ekspozicijos kūrimo paremiant mūsų projektą:https://bit.ly/3oCG07i 
 
Informacija apie paramos gavėją:
Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus
Įstaigos kodas: 190757374
Adresas: Naugarduko g. 10/2, Vilnius, LT-01309
Atsiskaitomosios sąskaitos numeris: LT 417044060001122232, AB SEB bankas
Mokėjimo paskirtyje prašytume nurodyti, kad tai Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejui skiriama parama.
 
 
Daugiau informacijos: 
el.paštu: muziejus@jmuseum.lt  
tel. (8 5) 231 2357; 8 623 57560
 
 
 

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti