APDOVANOTI KONKURSO „MES – LIETUVA: MANO KRAŠTO BENDRUOMENĖS“ LAUREATAI

Publikuota: 2018-11-20

Lapkričio 16-ąją, Tarptautinę tolerancijos dieną, įvyko baigiamasis Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus ir Dailės mokytojų asociacijos organizuoto konkurso „Mes – Lietuva: mano krašto bendruomenės“ renginys.

Konkurso finalininkus ir juos parengusius pedagogus pasveikino muziejaus direktoriaus pavaduotoja Kamilė Rupeikaitė, muziejaus Tolerancijos centro ir Samuelio Bako muziejaus vadovė Ieva Šadzevičienė, muziejaus edukacinių programų vadovė bei šio konkurso iniciatorė Jurga Jackevičiūtė, Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė Vida Montvydaitė ir vienos iš konkurso rėmėjų – uždarosios akcinės bendrovės „Imsema“ atstovė Dovilė Bagdanavičienė.

„Smagu matyti bendraminčių būrį. Tai, kas mus subūrė ši tema, rodo, kad esame vedami bendros idėjos. Tikiuosi, kad tęsite šią veiklą“, – taip į renginio dalyvius kreipėsi Tautinių mažumų departamento direktorė V. Montvydaitė. Ji pabrėžė, kad tautiškumas yra Lietuvos turtas, o tautinių mažumų politika – visuomenės sąmoningumo klausimas, ir pakvietė aplankyti departamento parengtą parodą „Lietuvą kūrėme kartu“.

Po sveikinimo žodžių moksleiviai buvo pakviesti apžiūrėti muziejaus ekspozicijas, sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse su Raimondu Savicku arba aplankyti Kristinos Norvilaitės galeriją ir pabendrauti su menininke. Renginį vainikavo laureatų apdovanojimas ir teletiltas su dailininku Samueliu Baku, kurio vardo muziejus tądien šventė savo pirmąjį gimtadienį.

Nuoširdžiai sveikiname konkurso laureatus: I vietos laimėtoją Elingą Trumpaitę („Kelionė laiku”), II vietos laimėtoją Unę Laurinaitytę („Senasis turgus”), III vietos laimėtoją Vilių Gecevičių („Žydų gatvė ankstyvą rytmetį”) (5–8 kl. grupė); I vietos laimėtoją Uršulę Jankūnaitę („Ukmergė, mikvos vieta”), II vietos ir Samuelio Bako simpatijų prizo laimėtoją Deimantę Povilaitytę („Nuodėmių skandinimas nuo senojo Vilkaviškio tilto”), III vietos laimėtoją Gabrielę Dilkaitę („Tuščias miestas”) (9–12 kl. grupė) ir publikos simpatijų prizo laimėtoją Ingridą Vitkutę („Neužmirštamas šokis“).

Dėkojame konkurso partneriams ir rėmėjams: Tarptautinei komisijai nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui, Ugdymo plėtotės centrui, portalui 8diena.lt, Tautinių mažumų departamentui prie LRV, Modernaus meno muziejui, Izraelio ambasadai Lietuvoje, „Skalvijos" kino teatrui, virtualios realybės kavinei „VR Café“, leidykloms „Tyto alba“ ir „Artseria“, R. Paknio leidyklai, kino teatrui „Skalvija“, įmonėms „Imsema“, „Office Day“ ir „Vieversio kulniukai“.

Viktorijos Jazdauskienės nuotraukos.