ŽYDŲ TEATRAS TARPUKARIU, GETE IR ŠIANDIEN

Publikuota: 2018-11-08
Renginio data: 2018 11 13 Visi renginiai
Maloniai kviečiame į diskusiją „Žydų teatras tarpukariu, gete ir šiandien“, kuri įvyks lapkričio 13 d. 17.30 val. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius).

Žydų teatras – sudėtinė Lietuvos kultūrinio gyvenimo dalis, nepelnytai palikta atminties paraštėse, tik fragmentiškai paliesta Lietuvos teatro istoriografijoje.

Renginio metu kalbėsime apie tai, kokiais principais formavosi jidiš ir hebrajų teatrai Lietuvoje, kokią įtaką teatras turėjo tarptautiniam žydų diasporos, o kartu ir nepriklausomos Lietuvos kultūros vystymuisi ir kaip žydų bendruomenės likimo atspindžiai atsiskleidžia šiandienos Lietuvos teatre.

Renginyje dalyvaus:

Dr. Ina Pukelytė – Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto dekanė, teatrologijos katedros docentė, daugybės straipsnių, paskaitų ir monografijos „Žydų teatras tarpukario Lietuvoje“ autorė;

Gintaras Varnas – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, teatro „Utopia“ įkūrėjas, šį rudenį pasirodžiusio spektaklio „Getas“ režisierius;

Regina Lopienė – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus direktorė;

Dr. Vilma Gradinskaitė – menotyrininkė, muziejininkė, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus parodos „Lietuva litvakų kūryboje“ kuratorė.

Muzikinius kūrinius atliks Jokūbas Račiūnas ir Lija Neugasimova.

Vakaro metu bus galima įsigyti Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus albumą-katalogą „Vilniaus geto afišos“ ir I. Pukelytės monografiją „Žydų teatras tarpukario Lietuvoje“.

Nuotraukoje – kvietimas į renginį (koncertą ir spektaklį) Vilniaus gete 1942 m. Nuotrauka iš VVGŽM kolekcijų.