Parodos atidarymas: „Nacistinės Vokietijos mirties stovykla. Konzentrationslager Auschwitz“

Publikuota: 2020-01-21
Renginio data: 2020 01 30 Visi renginiai

Sausio 30 d. 14.00 val. Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/), muziejui bendradarbiaujant su Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, bus pristatyta paroda „Nacistinės Vokietijos mirties stovykla. Konzentrationslager Auschwitz“ iš valstybinio Aušvico-Birkenau muziejaus.

Paroda, skirta Tarptautinės Holokausto aukoms atminti, kai prieš 75 metus, sausio 27-ąją, buvo išlaisvinti Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos kaliniai, o nuo 2005-ųjų ši diena paskelbta Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena.

Paroda „Nacistinės Vokietijos mirties stovykla. Konzentrationslager Auschwitz“ apžvelgia istorinį kontekstą iki koncentracijos stovyklos įsteigimo, dokumentuoja jos atsiradimo procesą bei atskleidžia ten vykusių žiaurumų mastą. Paroda veiks iki 2020 m. kovo mėn. 15 d.

Parodą parengė: Auschwitz Memorial / Muzeum Auschwitz

Organizatoriai: Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus/ Vilna Gaon State Jewish Museum, Lenkijos institutas Vilniuje - Instytut Polski w Wilnie, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Litwa

Renginio partneris: Tarptautinė komisija nacių ir komunistinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.