0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Edukacinės programos ir užsiėmimai

 

Edukacinių užsiėmimų ir ekskursijų Holokausto ekspozicijoje dalyviai turi galimybę aplankyti interaktyvią ekspoziciją – Antrojo pasaulinio karo laikų slėptuvės malinos instaliaciją.

Dėl Holokausto ekspozicijoje rengiamų edukacinių užsiėmimų ir ekskursijų maloniai prašome kreiptis el. p. adresu sarune.sedereviciute@jmuseum.lt, tel. nr. 852127083 arba 852610730.
 
NAUDINGA ŽINOTI: 
Pakvieskite mus į savo mokyklą su integruotu istorijos ir anglų kalbos edukaciniu projektu ,,Kalbamės apie Holokaustą mokykloje“, kurį anglų kalba pristatys muziejaus savanoriai, Austrijos ,,Gedenkdienst“ organizacijos nariai. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su Holokausto Lietuvoje istorija, skatinti diskusiją tokiomis temomis kaip stereotipai, propagandos vaidmuo, dalyvavimo Holokauste priežastys ir kt. Susitikimą sudaro įvadinė paskaita ir praktinis užsiėmimas mokytojo pasirinkta tema. Pagal galimybes savanoriai mokyklose lankosi nemokamai. Daugiau apie programą ir savanorius sužinosite peržiūrėję jos pristatymą.
 

Asmeninė žydų patirtis Holokausto metu pristatoma per edukacinę programą ,,Vilniaus getas. Icchoko Rudaševskio dienoraštis“, kuri orientuota į 8 – 12 klasių moksleivius ir priklausomai nuo dalyvių aktyvumo trunka 1 – 1.30 val. Užsiėmimo metu iš pradžių susipažįstame su keturiolikmečiu žydų berniuku Icchoku gyvenusiu Vilniuje. Tuomet mokinių grupelės skaito autentiškas Icchoko dienoraščio ištraukas, kuriose atsispindi labai konkrečios situacijos iš gyvenimo Vilniaus gete ir atsakinėja į kartu pateiktus klausimus. Susirinkę bendrai aptariame rezultatus ir plėtojame diskusiją. Šio užsiėmimo tikslas ne tik geriau pažinti Holokaustą per asmeninę Icchoko patirtį, bet ir skatinti kritinį santykį su istoriniais šaltiniais, apmąstant konkretaus dienoraščio potencialą bei ribas. Užsiėmimo metu dalyviai lanko ir Holokausto ekspozicijoje įrengtą interaktyvią ekspoziciją – slėptuvę ,,Maliną“.

Edukaciją „ Vilniaus getas. Icchoko Rudaševskio dienoraštis" siūlome ir nuotoliniu būdu per Zoom platformą. 

 

         Icchokas Rudaševskis
 

Icchoko Rudaševskio dienoraštis, parašytas 1941–1943 metais – tai ypatingas tekstas, persmelktas įvairių patirčių, jausmų ir vaizdų. Dienoraštis atspindi berniuko asmeninę erdvę, pasaulį, į kurį jis pateko ne savo noru. Vilniaus getas tampa svarbiausia ašimi, aplink kurią sukasi Icchoko mintys ir jo gyvenimas. Savo dienoraštyje berniukas fiksuoja ne tik, jo nuomone, svarbius įvykius gete, bet ir geto gyventojų nuotaikas, kurios kaip rūkas tvyro ore ir kurių negalima nepastebėti. Kiekvienas abejingas ar pagalbos prašantis žvilgsnis, grubus ar geras žodis Icchoko dienoraštyje tampa svarbūs tarsi mažos dalelytės, sudarančios didžiulį, vientisą jo pasaulį.
 
Bendro pobūdžio edukacinė programa „Holokaustas Lietuvoje: Misijos“ skirta 9-12 klasėms ir trunka 1 – 1.30 val. Užsiėmimo metu dalyviai trumpai supažindinami su Holokausto problematika ir muziejaus ekspozicijos struktūra, tuomet suskirstomi į nedideles grupeles ir vykdo užduotis (Misijas) atskiruose tematiniuose ekspozicijos kambariuose. Užduotys suformuluotos trimis lygmenimis: 1) skirtos įtvirtinti ir pagilinti bazines faktines žinias; 2) skatinančios analitinį mąstymą ir kritinį santykį su pačia muziejaus ekspozicija; 3) provokuojančios atrasti asmeninį santyki su Holokaustu. Rastus atsakymus ir naujai kilusius klausimus aptariame visi kartu. Pagal poreikį mokiniai gali aplankyti Holokausto ekspozicijoje įrengtą interaktyvią ekspoziciją – slėptuvę ,,Maliną“.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti