Neįgaliems  Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus
Valstybės biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi VĮ „Registrų centras“
Įstaigos kodas 190757374
Naugarduko g. 10/2, LT 01309, Vilnius
Tel: (85) 231 2357
Faks: (85) 231 2358
El. paštas: muziejus@jmuseum.lt
A. s. : LT347044060001122261, AB SEB bankas
Nėra PVM mokėtojas
APIE MUZIEJŲ
DOKUMENTAI
KONTAKTAI
PATALPŲ NUOMA
ISTORINIAI TYRIMAI
EKSPOZICIJOS
VEIKIANČIOS PARODOS
VIRTUALIOS PARODOS
KILNOJAMOS PARODOS
ŽYDŲ GELBĖTOJŲ CEREMONIJOS
EDUKACIJA
LEIDINIAI
Publikacijos internete
ĮVYKIŲ ARCHYVAS
NUORODOS
PARAMA
MUZIEJUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE
MŪSŲ PARTNERIAI

GEGUŽĖS MĖNESIO EDUKACINIAI RENGINIAI MUZIEJUJE
 
 
Muziejaus Tolerancijos centras (A. Morozovo nuotr.)

Gegužės mėnesį jūsų lauksime parodai „Kartos ir likimai“ skirtuose renginiuose, „Sekmadieniukų“ ir Senjorų klubo susitikimuose, edukacinėse popietėse su Natalja Cheifec ir Europos muziejų naktyje. Visi edukaciniai renginiai vyks muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius), o Muziejų nakties renginiai vyks ir Holokausto ekspozicijoje (Pamėnkalnio g. 12, Vilnius).

Gegužės 10 d. (trečiadienį) 17.30 val. vyks kūrybinės dirbtuvės su dailininku R. Savicku.

R. Savickas – Lietuvos dailininkų sąjungos narys, surengęs per 30 personalinių parodų, dalyvavęs daugiau nei 50-yje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. 1994 m. įkūrė Savicko galeriją, kuriai pats vadovauja, vėliau galerijoje atidarė dailės mokyklą suaugusiems. 2016 m. apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. Šiuo metu muziejaus Tolerancijos centre eksponuojama Savick(i)ų šeimai skirta paroda „Kartos ir likimai“, kurią bus galima apžiūrėti kūrybinių dirbtuvių metu.

Visus, mėgstančius meną ir svajojančius bent dienai tapti dailininkais, kviečiame registruotis į kūrybines dirbtuves el. paštu muziejausedukacija@gmail.com. Įsigijus muziejaus lankymo bilietą (suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,50 €), dalyvavimas dirbtuvėse papildomai nieko nekainuos. Dirbtuvėms reikalingomis priemonėmis pasirūpinsime mes, tačiau, jei turite savo mėgstamų dailės priemonių, galite jas atsinešti.

Gegužės 16 d. (antradienį) 18 val. vyks parodai „Kartos ir likimai“ skirtas susitikimas su prof. dr. Antanu Andrijausku.

Susitikimo metu aptarsime litvakų kūrybos ir žydų profesionaliosios pasaulietinės dailės formavimąsi, Savick(i)ų šeimos kūrybos ištakas, estetines ir menines nuostatas, gyvenamosios aplinkos poveikį tapybos stiliui ir plastinei kalbai; grožėsimės šeimos portretais ir natiurmortais.

Renginyje dalyvaus:

- Prof. dr. Antanas Andrijauskas, filosofas, kultūrologas, menotyrininkas, orientalistas, Nacionalinės mokslo premijos laureatas.
- Raimondas Savickas – dailininkas (daugiau informacijos rasite renginio „Kūrybinės dirbtuvės su dailininku R. Savicku“ aprašyme).
- Ieva Šadzevičienė – Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centro vadovė, menotyrininkė, parodų kuratorė.

Renginyje laukiami visi, besidomintys žydų kultūra ir daile. Išankstinės registracijos nėra, o dalyvavimas nemokamas.


Gegužės 18 d. (ketvirtadienį) 16 val. vyks kasmėnesinis Senjorų klubo susitikimas.

Kovo mėnesį startavęs Senjorų klubas yra skirtas smalsiems vyresnio amžiaus vilniečiams ir miesto svečiams, norintiems plėsti akiratį ir nekasdieniškai praleisti laisvalaikį. Trečiojo susitikimo metu susipažinsime su ekspozicija „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ ir pažiūrėsime šiai temai skirtą filmą. Po susitikimo jo dalyvius pakviesime prisijungti prie teminės ekskursijos – pasivaikščiojimo po parodą „Kartos ir likimai“ su parodos kuratore, Tolerancijos centro vadove Ieva Šadzevičiene.

Susitikime laukiami visi norintys – išankstinės registracijos nėra, o dalyvavimas nemokamas. Papildomos informacijos mielai suteiks edukacinių programų vadovė Jurga Jackevičiūtė (el. p. muziejausedukacija@gmail.com, tel. 866 353322).

Gegužės 18 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. vyks tarptautinei muziejų dienai skiriama teminė ekskursija – pasivaikščiojimas po parodą „Kartos ir likimai“ su jos kuratore, Tolerancijos centro vadove Ieva Šadzevičiene. 2017 m. Tarptautinės muziejų dienos tema – „Muziejai ir nepatogios istorijos: kalbėti apie tai, kas nutylima“. Dėmesio centre – išskirtinė ir tragiška Algirdo Savickio (1917, Kopenhaga - 1943, Kauno getas) gyvenimo istorija.

Parodoje „Kartos ir likimai“ pristatomos keturios Savick(i)ų šeimos kartos: Jurgis Savickis (diplomatas ir rašytojas), Algirdas Savickis (tapytojas), Augustinas Savickis-Savickas (tapytojas, dailėtyrininkas), Raimondas Savickas (tapytojas), Ramunė Savickaitė-Meškėlienė (tapytoja). Nepaprasta šios šeimos istorija yra susipynusi tiek su gražiais, tiek su tragiškais XX a. I pusės įvykiais – tai ir nepriklausoma Lietuva, įdomus diplomatų šeimos gyvenimas, ir Holokaustas, žūtis gete, savanoriška tremtis.

Ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis el. paštu muziejausedukacija@gmail.com. Įsigijus muziejaus lankymo bilietą (suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,50 €), dalyvavimas ekskursijoje papildomai nieko nekainuos. Tai – paskutinė šiai parodai skirta ekskursija, tad nepraleiskite progos sudalyvauti!

Gegužės 20 d. (šeštadienį) 18-24 val. Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje vyks Europos muziejų nakties Lietuvoje renginiai. Daugiau informacijos paskelbsime netrukus, tad sekite naujienas muziejaus svetainėje ir paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, o kol kas išduodame, kad muziejaus Tolerancijos centre mažųjų ir jau paaugusių lankytojų lauks staigmenos.

Gegužės 21 d. (sekmadienį) 14.30 val. vyks edukacinė popietė „Gyvenimo ratas tradiciniame judaizme”.

Popietės metu aptarsime žmogaus gyvenimo etapus iš tradicinio judaizmo perspektyvos. Tai – žmogaus gimimas, apipjaustymas (žydų berniukams), pilnametystė, vedybos, nebūtinos, bet galimos skyrybos, laidotuvių ir gedėjimo tradicijos ir pomirtinio gyvenimo vizija. Kiekvieno etapo pradžią lydi tam tikros apeigos ir tradicijos, apie kurias papasakos lektorė Natalja Cheifec.

Įsigijus muziejaus lankymo bilietą (suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,50 €), dalyvavimas edukacinėje popietėje papildomai nieko nekainuos. Ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis el. paštu tolerancijos.centras@gmail.com.

Gegužės 28 d. (sekmadienį) 13.30 val. vyks edukacinė popietė „Šavuot – Toros gavimo šventė“.

Popietės metu drauge su lektore Natalja Cheifec metu ieškosime atsakymų į šiuos klausimus:

- Kas yra Tora, kada ir kur ji buvo gauta?

- Kiek ir kokių Toros simbolių esama?

- Kas yra Talmudas ir kodėl jis būtinas studijuojant Torą?

- Kas būdinga Toros kalbai ir šventosios kalbos raidėms?

- Kaip atsiranda naujas Toros ritinys, kokios yra jo įnešimo į sinagogą apeigos ir kada Tora laidojama?

Įsigijus muziejaus lankymo bilietą (suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,50 €), dalyvavimas edukacinėje popietėje papildomai nieko nekainuos. Ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis el. paštu tolerancijos.centras@gmail.com. 
Informacija atnaujinta: 5/4/2017 1
Informacija
2017.01.30

KAINORAŠTIS

***

 

Dėl ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų muziejaus padaliniuose  prašome susisiekti iš anksto: tel.  tel. 8 663 53322,  
el. p. muziejus@jmuseum.lt

***
Tolerancijos centro darbo laikas:
pirmadienį – ketvirtadienį 10–18 val.,
penktadienį 10–16 val.,
šeštadienį nedirbame,
sekmadienį 10–16 val.

***

Holokausto ekspozicijos darbo laikas:
pirmadienį–ketvirtadienį 9–17 val.,
penktadienį 9–16
val.,
šeštadienį nedirbame,
sekmadienį 10–16
val.

Edukacinė programa Holokausto ekspozicijoje 
(Pamėnkalnio g. 12)

Programa skirta 7–12 klasėms
Edukacinės programos
kaina
1,00 € mokiniui
Informacija ir rezervavimas:
tel. (8 5) 212 7083,

el. paštas
jewishmuseum@jmuseum.lt

 ***

Panerių memorialas:
Nuo spalio iki gegužės mėn. muziejus atidaromas pagal pageidavimą
Pirmadienį nedirbame,

antradienį–sekmadienį 9–17 val.

***

Jei norite užsakyti ekskursiją Panerių memoriale,
susisiekite tel. +370 699 90 384 arba elektroniniu paštu mantas.siksnianas@jmuseum.lt
likus bent dienai iki planuojamos ekskursijos

***
Kviečiame aplankyti nuolatines ekspozicijas Tolerancijos centre:

Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa

Žydų gyvenimas Lietuvoje

Dingęs pasaulis

 Sunaikinto litvakiškojo pasaulio ženklai
Gerardo Bagdonavičiaus kūryboje

***

VVGŽM bibliotekos darbo laikas:
I – 11-15 val.
III – 11-15 val.
V – 11 – 15 val.
II ir IV skaitytojai neaptarnaujami.
Tel. (8 5) 261 3128,
+370 652 70179

***

DU PROCENTUS PAJAMŲ MOKESČIO SKIRKITE MUZIEJUI
Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejui ir taip paremkite jo veiklą.
Daugiau informacijos

 


 

 


 

 

© Penki Kontinentai 2006. Visos teisės saugomos.